Spam Telefonlar

22 Ağustos 2013

Spam, uzun zamandır yakındığım konulardan biri. E-mail, SMS vs derken bir de telefon çağrıları devreye girince insan çileden çıkabiliyor. Özellikle telefondan arandığımda müşteri temsilcilerine derdimi anlatmaya çalışıyorum, şikayetimi açıkça dile getiriyorum. Yalnız bunların sonuncusu pek bir enteresandı, çünkü ilk kez telefonu yüzüme kapatan bir pazarlamacıya tanık olmuştum.

Gelen çağrı: 0850-2213574 ? X Bey ile mi görüşüyorum? ? Hayır! ? Hımmm. Peki, size bahsedeyim o halde. Ben İhlas su arıtma cihazları hakkında bilgi vermek istiyorum bla bla… ? Numaramı nereden aldınız? ? Efendim şu anda sistemimde görüyorum numaranızı. ? Tamam da ben size numaramı verdiğimi hatırlamıyorum ki! ? Numaralar bir yakınınızın referansıyla geliyor. ? Kimmiş o yakınım? Bunu bilmeye hakkım var değil mi? ? Efendim onu şu an sistemimde göremiyorum maalesef. ? Peki, gördüğünüz zaman arayın o zaman! ? Dııt, dııt, dııııt!

Bu arada X kişisini tanıyorum, ama ben renk vermedim tabii. X adıyla benim cep telefonumun kayıtlı olduğu sadece bir yer vardı. TTNet! Meğer TTNet gibi bir marka bile müşteri bilgilerini diğer şirketlere satabiliyormuş.