Basılı mecradan dijital mecraya bağlantı

06 Kasım 2009

Microsoft Tag sayesinde artık basılı mecrada da müşterilerinize dijital içerik sunabilirsiniz. Sistem, etiketinize URL, Free Text, VCard ve Dialer gibi dijital verileri gömebiliyor. Microsoft Tag?de hazırladığınız bir etiketi basılı ilanlarınızda veya kartvizitlerinizde kullanıp, müşterilerinizin dilediğiniz dijital içeriğe zahmetsizce ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun için kullanıcının bir kereliğine Tag Reader uygulamasını cep telefonuna yüklemesi gerekiyor.

Microsoft Tag, özellikle basılı mecrada sunulamayacak içerik gerektiren kategorilerin reklamları için çok işe yarayacak gibi görünüyor.  Basılı mecrada yayınlanan bir konut ilanının köşesine yapıştırılmış bu etiket sayesinde, konut projesinin 3d animasyon ve tanıtım filmi cep telefonlarından rahatlıkla izletilebilir.

Bu uygulamayı ticari kartvizitinizde de etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Kartınızın ön yüzünde şirket logosu, isim ve ünvan gibi değişmez bilgilere yer verip, kartın arka yüzüne ise iletişim bilgilerini içeren etiketi yerleştirebilirsiniz. Böylelikle, etiketi cep telefonuna okutan biri isminiz, iş/ev telefonunuzu, faksınızı, e-posta adresinizi, web adresinizi otomatik olarak cep telefonunun rehberine ekleyebilir. Üstelik iletişim bilgileriniz değiştiğinde yeniden matbaa masrafı ve kâğıt israfı yapmış olmazsınız çünkü, Microsoft Tag yönetim hesabınızdan bu bilgileri güncelleyebiliyorsunuz.