2

7 bölge 7 il, her adım TEGV çocukları için!

06 Kasım 2014

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Vodafone İstanbul Maratonu’nda 15 km koşacağım. Ama bu kez her bir adımımı Adım Adım oluşumu ile ‘Benim Adım Türkiye’ projesi için atacağım.

16 kasım Pazar günü gerçekleşecek olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yapacağım bu yardımseverlik koşusu için desteğinize ihtiyacım var. Yapacağınız bağışlarla siz de eğitime muhtaç çocukların TEGV’deki eğitimlerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bağışlanacak her bir 50 TL ile 1 çocuğun eğitim alması sağlanabiliyor, fakat siz dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Bağışlarınızı hiçbir kişi ya da aracı kuruma değil, doğrudan TEGV’in hesabına güvenle yapabilirsiniz. Lütfen açıklama bölümünü “AA / NTURAN / Adınız Soyadınız” şeklinde doldurun ki, proje sonunda sertifikalarınızı size gönderebileyim.

Banka: Yapı Kredi Bankası, Beyoğlu Özel Bankacılık Merkezi (Şb. Kodu 410)
Alıcı Adı: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)
Hesap no (TL): 1000000
IBAN No: TR74 0006 7010 0000 0001 0000 00
Açıklama: AA / NTURAN / Bağış yapanın Adı Soyadı

Kredi Kartı ile Online Bağış: http://www.adimadim.org/paypal/

Adım Adım Oluşumu

Adım Adım, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.

4

Kasım 2013 tarihi itibariyle, %80’i İstanbul’da yaşayan 3400’ün üzerinde üye, ‘sadece spor yaparak’ desteklediği sivil toplum kuruluşları yararına 4,4 milyon TL’ye yakın maddi kaynak yarattı.

TEGV

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

TEGV, bugün ülkemizin karşı karşıya bulunduğu birçok sorunun temelinde eğitim yetersizliğinin bulunduğu, bu sorunu çözmeden çağdaş uygarlık seviyesine ulaşılmasının mümkün olmayacağı inancı ve buna katkıda bulunmak azmi ve arzusu etrafında birleşen 55 kişilik bir mütevelli heyetiyle kuruldu.

Benim Adım Türkiye Projesi

TEGV’in Türkiye’nin 7 bölgesinde bulunan 7 etkinlik noktasının (Edirne, Rize, Erzincan, Burdur, Denizli, Nevşehir, Diyarbakır) 2 yıllık işletme giderleri karşılanarak toplamda 17.000 çocuğa eğitim desteği sağlamak için fon oluşturulması hedeflenmektedir.

Adım Adım koşucularının bağışları ile 2 yıllık işletme giderleri karşılanan 7 etkinlik noktasına “Bu birimin işletme giderleri Adım Adım koşucuları tarafından karşılanmıştır.” yazılı bir tabela asılacaktır.